וורדפרס היא ממערכות ניהול התוכן הנפוצות ביותר, ולכן בוני אתרים ובעלי אתרים רבים בוחרים לעבוד איתה. זוהי מערכת שכתובה בקוד פתוח, היא אינה מצריכה ידע טכני רב והיא מאפשרת ניהול תכנים יעיל ופשוט.
במאית השנייה הזו, שבה המבקרים באתר שלכם מחליטים אם להישאר בו או לעשות אחורה פנה, הם שואלים את עצמם שאלות בסגנון: "איך זה יכול לעזור לי"? או "מה אני מקבל דרך האתר הזה"? ובאותו הרגע, אם הם יקבלו תשובה מיידית לשאלות הללו, הם יעמיקו את הגלישה באתר שלכם. עיצוב נכון של האתר ייתן לגולשים שלכם את התשובות הללו שהם מחפשים. אז איך מעצבים אתר וורדפרס שיהיה מזמין, מעורר ומעודד מעורבות של גולשים באתר שלכם? קבלו מאיתנו את הטיפים החשובים ביותר של עיצוב אתר וורדפרס, שישדרגו אותו ושיעצימו את הנראות שלו.

טיפים לעיצוב שיעשה טוב לאתר שלכם

  1. הלוגו של העסק צריך להיות משולב באתר שלכם. בכלל, כל האתר אמור לדבר בשפה שמשדר הלוגו ולהתכתב איתה. אם הלוגו שלכם מורכב מצבעים מסויימים, רצוי להטמיע את הצבעים האלה גם בעיצוב של האתר. האתר שלכם הוא מראָה לעסק שלכם, ולכן ראוי שיישמר איזשהוא קשר בין העיצוב שלו לבין העיצוב של הלוגו.
  2. ואם בצבעים עסקינן, מומלץ ביותר שלא לנסות להמציא את הגלגל כשמדובר בבחירת הצבעים לאתר. רוב האנשים, גם אלו שהם מעצבי אתרים מקצועיים עם הרבה ניסיון, לא תמיד יודעים איך לעשות שילוב צבעים נכון, וטעויות כאלה בבחירת פלטת הצבעים לאתר יכולות לעלות לבעל האתר באובדן תדיר של גולשים, שהגלישה באתר פשוט לא נעימה להם מספיק לעין. מה עושים? הדרך הטובה ביותר לא ליפול בנושא הצבעים היא להשתמש בכלים כמו ColourLovers.com, המאפשרים לעשות משחקי צבעים כדי לבדוק איזו פלטת צבעים היא המתאימה ביותר. ישנן היום תוכנות חינמיות רבות אחרות שההורדה שלהן כרוכה בהרשמה קצרה, שהתפעול שלהן מאוד פשוט ושהן אפקטיביות מאוד בלסייע לבחור את הצבעים המתאימים בתהליך של ניסוי וטעייה.
  3. הבחירה בסוג הפונט שבו ייכתב התוכן באתר היא חשובה. פונט לא ידידותי או בלתי קריא לא יעודד את הגולשים באתר לקרוא את התוכן שהוטמע בו, מה שכמובן יפעל לרעתכם. היות שמלכתחילה, קריאה ממסך מחשב פחות נוחה מקריאה של ספר, המלל צריך להיות ברור, קריא, נקי ובלי קשקושים מיותרים שיקשו על הגולש את הקריאה. זה אומר, שכדאי לבחור פונטים בינלאומיים, כאלה שניתן לקרוא מכל מקום בעולם ומכל מחשב. David, Times New Roman או Tahoma הם דוגמאות טובות לפונטים כאלה. כמו כן, מומלץ ללכת על פונט בגודל 12, שהוא גודל ממוצע, כדי שהאותיות לא ייראו קטנות מידי וידרשו מאמץ מהגולש.
  4. עדיין בהקשר של תוכן, למראה הכולל של גוש התוכן שמושתל בעמודי האתר השונים יכולה גם להיות השפעה על חווית המבקרים בו. המון טקסט, טקסט שכתוב צפוף מידי, עם משפטים ארוכים מידי ובלי כותרות ותתי-כותרות יכול להבריח גולשים גם אם הוא יהיה סופר מעניין. הקפידו לחלק את הטקסט כולו לפסקאות, לכו על טקסטים שאינם ארוכים מידי (300 מילים בממוצע) ושלבו בהם כותרות מדליקות וסקסיות שמזמינות לקרוא. ועוד בענייני טקסט, שכאמור, מהווה אלמנט מרכזי באתר, רצוי להקפיד על רוחב טקסט צר יחסית, היות שטורים צרים של טקסט נמצאו כקלים יותר לקריאה.
  5. ליאונרדו דה וינצ'י נהג לומר שפשטות היא התחכום האולטימטיבי, והוא כל כך צדק. אל תנסו לדחוף כמה שיותר אלמנטים עיצוביים בניסיון להקנות לאתר ייחודיות, כי אתם תיצרו את האפקט ההפוך ותגרמו לו להיראות עמוס ורועש מידי. אם האתר ייראה מבולגן מידי, המבקרים באתר לא יישארו בו זמן רב מידי, שלא לדבר על ביצוע הפעולות הרצויות מבחינתכם.
  6. הזינו באתר כמה שיותר תמונות שמספרות את הסיפור שלכם. לא סתם אומרים שתמונה שווה אלף מילים. תמונות הן עוצמתיות, ויש להן את היכולת למשוך את תשומת הלב של המבקרים באתר ולתקשר איתם ברמה אחרת, שהיא שונה מאוד מתקשורת באמצעות מילים. עם המבחר הגדול שיש היום, זה קל מאוד למצוא את התמונה שתשלים את הטקסט שלכם ותעצים את המסר. אם לא מתאים לכם להשקיע כסף כדי לרכוש תמונות, תוכלו לחפש אתרים חינמיים של תמונות, כמו: freepik.com, freeimages.com, gratisography.com ועוד. שימו לב שבחלק מהאתרים החינמיים ישנה דרישה לציון קרדיט על התמונות לפי נוסח המוגדר באתר. וודאו שאתם מציינים את הקרדיט למי שזה מגיע לו, כדי שלא תסתכנו בהפרת זכויות יוצרים. לפני שמעלים את התמונה לאתר וורדפרס, מומלץ כמובן לעשות לה פיין טיונינג ולערוך אותה ברזולוציה הנמוכה ביותר האפשרית (כך שאיכות התמונה לא תיפגע), כדי שהאתר ייטען במהירות רבה יותר.
  7. במציאות שבה המבקר הממוצע באתר לא נשאר בו יותר מ-9 שניות, אין יותר מידי זמן לבזבז. ככל שהאתר עמוס יותר, ייקח לו זמן רב יותר להיטען, מה שאומר שהסבלנות של הגולש תפקע די מהר, והוא ייצא מהאתר באותה המהירות שבה הוא נכנס אליו. תוספים לוורדפרס הם חשובים, אבל אם הם יוצרים יותר מידי הסחות דעת, אם הם מסיטים את תשומת הלב של הגולש מהטקסט ואם הם מאטים את קצב הטעינה שלו- עדיף לוותר עליהם או להשתמש בהם בחוכמה רבה יותר.

כדי שהאתר שלכם יענה על הציפיות וכדי שהוא יעמוד בסטנדרט עיצוב גבוה, כזה שימשוך אליכם לקוחות וגולשים, חשוב שתעבדו עם מעצב אתרים מקצועי, שיודע את העבודה, שיש לו היכרות מעמיקה עם התחום ושיש לו מספיק ניסיון מאחוריו. השקיעו מחשבה בבחירת מומחה עיצוב לאתר שלכם, כדי שההשקעה שלכם לא תרד לטימיון וכך שתוכלו לרוות נחת מהתוצאה הסופית.

ליעוץ מקצועי, פנו אלינו. אביב עיצוב אתרים.