מעצבי אתרים והרגלים מגונים לעיצוב אפקטיבי

מעצבי אתרים מתחלקים לשלוש סוגים: מעולים, טיפוסיים ואומללים. כמו בכל תחום, את מרבית מעצבי האתרים לגיטימי להגדיר כטיפוסיים, או ממוצעים, כשהם פועלים באופן זהה למעצבים אחרים. מעטים מאוד אפשר להגדיר כאומללים. האומללים בתחום מעצבים אתרים ממוצעים שכמעט כל אחד יכול לבצע בעזרת תבנית, הם מספקים שירות לקוחות גרוע וגובים סכומי עתק עבור מעט מאוד עבודת עיצוב של ממש. בניגוד לאלו, נוכל למצוא את האינדבידואלים יוצאי הדופן בעלי חוש עסקי מעולה: הם מבקשים לסייע ללקוחותיהם תוך השכרת כישורי העיצוב יוצאי הדופן שלהם.

אם כך, מה דרוש כדי להפוך למעצב אתרים מצויין? איזה סוג של אנשים עליכם לחפש אם ברצונכם במעצב הטוב ביותר עבור הפרויקט שלכם? מניסיוננו במהלך השנים, שמנו לב שלטובים ביותר דפוס שחוזר על עצמו. להלן כמה הרגלים ששמנו לב אליהם.

הם משתדלים לראות דברים מהפרספקטיבה שלכם

מעצבי אתרי האינטרנט האפקטיבים ביותר ממש מבינים אתכם ורצונותיכם. הם שואלים המון שאלות, הם משקיעים המון זמן בשיחה עימכם על העסק שלכם ולקוחותיכם עד שאתם מתחילים לתהות מתי יתחילו לעבוד על העיצוב. אולם כל השיחות הן לא לחינם, המשמעות היא שהם מתאמצים להבין את נקודת מבטכם, על מנת להגביר את הסיכוי לעצב עבורכם את האתר המושלם.

הם חוקרים את השוק שלך

חברות לעיתים קרובות חושבים שהם מבינים את השוק האינטרנטי בתחומם, אולם יתכן והם רק מנחשות ולא מסתמכות על מידע בדוק. על מנת שהאתר יעבוד באמת ושהעיצוב יהיה אפקטיבי למשיכת קהל, עליו להיות מכוון במדויק לחתך השוק הרצוי. מעצבי אתרים אפקטיבים לא מתחילים לעבוד עד אשר ביצעו חקר שוק בכדי להבין למי הנכם מנסים להגיע.

הם שואלים מה ברצונכם להשיג

אתר אינטרנט עובד רק אם יש לו תוצאה רצויה. ישנם אתרים רבים שנראים מעולה אך חסרים את מרכים המטרה מלבד ביקור גולשים בלבד. מעצב אתרים מקצועי רוצה לדעת מה אתרכם נועד להשיג, כך שיהיה מובנה לתוך גישת העיצוב.

הם משתמשים בעיפרון ונייר

אפילו מעצבים צעירים שחונכו על תוכנות עיצוב אלקטרוני פונים לעפרונות ונייר כדי לשרטט את רעיונותיהם. הם עושים זאת משום שהם מקבלים תחושה טובה יותר של איזה עיצוב עשוי לעבוד טוב יותר. נכון, ישנם מעצבים רבים שמעולם לא השתמשו בנייר ועיפרון המסורתיים, אבל תשאלו את המעצבים שזכו בפרסי עיצוב ידועים; רובם ישרטטו את רעיונותיהם על הנייר תחילה. ישנו מחקר שמראה איך מוחנו ממוקד יותר כשאנו משתמשים בפעולה ידנית עם עיפרון (או עט) ונייר. הכתיבה או ציור ביד מייצרים פעילות מוגברת במוח יותר מהשימוש במקלדת ותוכנה. מעצבים טובים יודעים זאת בצורה אינסטינקטיבית ופונים תחילה לנייר והעיפרון באופן אוטומטי.

הם מציעים לכם מבנה שלד של האתר

מבנה השלד הוא אתר שאין בו שום אלמנט מלבד תבניות שיכילו את העיצוב הסופי. משמעות הדבר היא שדעתכם אינה מוסחת על ידי צבעים, טקסט או עיצוב של ממש. במקום, תוכלו להתמקד על המראה הכללי של מבנה האתר וכיצד הוא יעבוד, מה שבמקרים רבים הוא האלמנט החשוב ביותר. מעצבי אתרים אפקטיבים מבינים זאת וישתדלו לספק לכם מראה שלד תחילה.

הם עורכים בדיקות קהל

מעצבים איכותיים מעריכים כי למרות שהם חושבים שיצרו את העיצוב המושלם, קהל היעד עלול שלא להסכים. לכן, הם בוחנים את העיצוב, בוחנים פידבק מקהל הגולשים והם ערוכים לבצע שינויים והתאמות לעיצוב בהתאם לאינפורמציה שיקבלו.

שירות לקוחות מצויין

אתר האינטרנט שלכם הוא לב העסק שלכם ברשת. מעצבי אתרים טובים מבינים זאת ואת הצורך שלהם לענות לכל מה שכרוך באתרכם הודות והוא יסוד העסק. כתוצאה, הם משיבים במהירות לשיחתכם והודעותיכם בדואר האלקטרוני. הם לא מתפלפלים או מתווכחים. הם תמיד מחייכים, גם אם הם סבורים שאתם מרגיזים. הם מתנהגים מעל ומעבר למה שתצפו מהם. מעצבי אתרים מקצועיים מבינים שהעסק שלהם לא תלוי בכשרונם אלא בכמה טוב הם מתייחסים אליכם.

ובכן, הרי לכם נקודות קריטיות שמומלץ לשקול בחיפוש מעצב אתרים איכותי. חברות עיצוב האתרים שעונים על הנקודות הנ"ל נוטים גם לעצב אתרים מעולים.

בהצלחה, צוות אביב עיצובים