עריכת תמונות וגרפיקה בפיקסלר

אם יש לכם תמונה שאתם רוצים לשנות את הגודל שלה, לחתוך חלקים ממנה, להפוך אותה לבהירה יותר, להפעיל עליה אפקטים ועוד – תוכלו לעשות זאת בקלות, במהירות ובנוחות ,דרך האתר של פיקסלר, אונליין. מאמר זה הוא חלק ראשון בסדרת הדרכות על פיקסלר שאנו מתכננים להכין עבורכם.

אתם לא צריכים להתקין תוכנה לעיבוד תמונות, גם לא לחפש תוספות שונות (כמו פלאג אינים). כל מה שאתם צריכים לעשות, הוא רק להיכנס לאתר של פיקסלר ולבחור ממשק. פיקסלר מציעה שלושה ממשקים לעריכת תמונות, כך שכל אחד יכול למצוא את הממשק שהכי נוח לו לעבוד עימו – מיד נפרט על כל ממשק. לאחר בחירת ממשק, תוכלו להעלות את התמונה שלכם ולערוך אותה בעזרת כלי עבודה ידידותיים, נוחים ואינטואיטיביים. והיתרון הכי גדול – זה לא יעלה לכם כסף.

באיזה ממשק לבחור מבין השלושה? אם אין לכם שום ידע בעיבוד ועריכת תמונות, לכו על פיקסלר אקספרס. אם יש לכם ידע – פיקסלר אדיטור יתאים לכם. אם אתם רוצים להעביר שעות של כייף בהפעלה של אפקטים על תמונות – פיקסלר או-מטיק יתאים לכם.

פיקסלר תוכנה לעריכת תמונות אונליין

אז ללא הקדמות נוספות, בואו ונסביר על שלושת הממשקים

Pixlr-o-matic

מדובר בממשק חמוד שמעוצב כמו חדר חושך. הוא מציע שלל אפקטים בסגנון וינטאג', כך שאם אתם אוהבים תמונות בסגנון של פעם – צפויות לכם שעות של הנאה.

בין האפשרויות שהממשק מציע:

כאמור,הממשק מאפשר לכם להפעיל אפקטים בסגנון רטרו על תמונות (חלק מהאפקטים אולי יהיו מוכרים לכם מאינסטגרם), לבחור מסגרות שונות וכו'. כל אפקט שתבחרו ישנה את התמונה באופן דרמטי. את האפקט אפשר לאשר או לבטל.

לאחר שסיימתם לערוך תמונה, תוכלו לבחור מתוך כמה אפשרויות כמו לשמור את התמונה במחשב, לשתף אותה בפייסבוק, לשלוח במייל לחבר וכו'.

למי מתאים הממשק (ולמי לא)

הממשק נחשב לקליל ולפשוט, לכן מתאים ל"אנשים רגילים" ללא ידע בעריכת תמונות. הממשק פחות מתאים לגרפיקאים וצלמים מקצועיים, שיעדיפו להשתמש בתוכנות מקצועיות יותר, כמו פוטושופ.

יתרונות: אין צורך להתקין תוכנה כבדה שלוקחת הרבה זיכרון מהמחשב, גם לא לחפש ולהתקין כל מיני תוספות עבורה (אפקטים שונים). הכל כבר בפנים, "בילט אין", בתוך הממשק של פיקסלר.

חסרונות: אי אפשר לשלוט באפקטים עצמם. כלומר, אין אפשרות לעדן אפקט או להפוך אותו ליותר אינטנסיבי. גם אין אפשרות לסובב תמונה ו/או לחתוך חלקים ממנה.

Pixlr Express – פיקסלר אקספרס

פיקסלר אקספרס הוא למעשה האח הקטן של פיקסלר אדיטור. הוא מציע פחות אפשרויות ממנו. בדומה לממשקים האחרים, זהו ממשק חינמי לעריכת תמונות, אונליין. כלומר, אין צורך להתקין שום תוכנה על המחשב ואפשר לערוך תמונות אונליין, דרך האינטרנט.

בין האפשרויות שהממשק מציע:
אפשר לחתוך תמונה, לשנות את המידות שלה, להתנסות במגוון אפקטים ומסגרות מדליקות, לתקן תמונות עם תאורה חלשה, לשנות עיניים אדומות, להלבין שיניים ועוד – כל זאת בעזרת כלים נוחים לעבודה. הממשק גם מציע לכם אפשרות מקסימה – להכין קולאז' תמונות מתוך מגוון תבניות של קולאז'ים לבחירתכם.

למי מתאים הממשק:. מכיוון שהממשק קליל, ידידותי למשתמש ואינטואיטיבי, הוא מתאים לאנשים שאין להם ידע בגרפיקה ורוצים לערוך תמונה במהירות ובקלות.

יתרונות:  ממשק חביב ונוח למי שרוצה תוצאות מהירות ועבודה קלה. כל אחד יכול לשלוט בממשק במהירות ולהעביר בו את הזמן בכייף.

כל פעולה מתבצעת במהירות (לא צריך לחכות שניות ארוכות עד שהאפקט יפעל על התמונה).

חסרונות: מכיוון שמדובר בתוכנה בסיסית וידידותית למדי, יש בה רק מבחר מצומצם של אפשרויות ואפקטים. בנוסף, היא כאמור מחייבת חיבור לאינטרנט. אם מדובר בתמונות גדולות ובחיבור איטי למדי, תהליך העבודה יהיה איטי.

בסיום העבודה אפשר לשמור את התמונה למחשב ואין אפשרות לשתף אותה עם אחרים בפייסבוק – זהו חסרון משמעותי שמוריד מערכה.

Pilxr Editor – פיקסלר אדיטור

ממשק זה מציע מגוון רחב יותר של אפשרויות לעיבודי תמונה.

מה אפשר לעשות בעזרת הממשק: להשתמש במסכות, לעבוד עם שכבות, לערוך את התמונה בעקומות, להפעיל עליה מגוון אפקטים ועוד. בסיום העבודה אפשר לשמור את התמונה על המחשב.

למי מתאים הממשק (ולמי לא): הממשק מזכיר מעט פוטושופ, כך שמי שמכיר את הפוטושופ ולא מרגיש מאוים ממנה ירגיש נוח מאוד בסביבת העבודה של פיקסלר אדיטור. רצוי שיהיו ידע והבנה בכלי העבודה (כמו מילוי צבע, חיתוך וכו'). הממשק מתאים גם למשתמשים מקצועיים שאין להם גישה לתוכנת עיבודי תמונה במחשב.

יתרונות: כל פעולה של עריכת תמונה מתבצעת במהירות ואין צורך לחכות זמן רב. התפריט ברור.
אין צורך להתקין תוכנה כבדה – אפשר ליהנות מאפשרויות עריכת תמונה בקלות ובנוחות, ישר מהאינטרנט. כל מה שצריך הוא רק חיבור אינטרנט. אפשר לשמור את התמונה אונליין, כלומר, אפשר לפתוח את התמונה מכל מחשב אחר.

חסרונות: עם כל היתרונות של הממשק, משתמשים מקצועיים עדיין יעדיפו את הפוטושופ הרצינית יותר. בנוסף, אין אפשרות לשתף עם חברים בפייסבוק – אפשר רק לשמור את התמונה באלבומים שלכם בפייסבוק.

אחרי המאמר הזה, אנו מקווים שתפשילו שרוולים ותתחילו ליהנות מעולם האפשרויות המגוון שפיקסלר מציעה. נסיים באזהרה קצרה – זה ממכר!

לייעוץ מקצועי, פנו אל המומחים בעיצוב אתרים, אביב עיצובים.