עיצוב אתרים מקצועי אביב עיצוב אתרים

צרו קשר ונשמח לסייע לכם בבניית האתר המתאים ביותר עבורכם!

טלפון ישיר: 072-3931039

עבור לטופס: צור קשר

מטרותיו של אתר מקצועי

רשת האינטרנט עמוסה כיום במגוון רחב של אתרים הנפתחים ונסגרים מידי יום. חלק ניכר מאתרים אלו אינם זוכים כלל לתשומת ליבם של הגולשים, ונדחקים לדפים האחרונים במנועי החיפוש.

אם מדובר בבלוג, או באתר של אדם פרטי שפתח אותו לצורך הנאתו האישית, הרי שאין בכך שום נזק. אך אם מדובר באתר עסקי, הרי שאז ההשקעה הרבה של בעל העסק באתר ירדה לטמיון.

מסיבה זו, רבים בוחרים בעיצוב מקצועי שיבליט את האתר שלהם ויהפוך אותו לאטרקטיבי בעיני המבקרים. אתר המעוצב באופן נכון יציג את התדמית המבוקשת של בית העסק ומהווה בעצם את כרטיס הביקור שלו.

עיצוב אתרים מקצועי - אביב עיצובים

בניית אתר באופן עצמאי לעומת בניית אתר באופן מקצועי

ברשת האינטרנט קיימות תוכנות רבות לבניית אתרים, ולצדן גם אתרי אינטרנט המציעים שירות חינמי של בניית אתר. בעזרת יידע מועט והבנה כללית בתחום, ניתן היום להקים ולעצב אתר באופן עצמאי, תוך קבלת סיוע ממדריכים אינטרנטיים מפורטים למדי.

יחד עם זאת, עיצוב אתר באופן זה, באמצעות אתרים חינמיים או תוכנות לעיצוב אתרים, יוצר פעמים רבות מראה לא אחיד ולא מקצועי העלול ליצור רושם שלילי ואף לפגוע בתדמית בית העסק.

תבניות העיצוב שמציעים האתרים החינמיים הן מוגבלות ולא תמיד מאפשרות למנהל העסק לבנות את האתר בהתאם לצרכי המותג שלו. לעתים האתר עולה לרשת ללא בדיקה מקיפה והוא רווי טעויות וקישורים שלא מובילים לשום מקום. על כן, אופציה זו מומלצת בעיקר לאלו שיש להם יידע קודם בתחום.

יתרונותיו של עיצוב מקצועי לאתר

לעומת עיצוב אתר באופן עצמאי ולעתים אף חובבני, קיים גם עיצוב מקצועי הנעשה על ידי חברות ואנשים המתמחים בתחום.

מטרתו של העיצוב המקצועי היא ליצור חוויה אסתטית וידידותית למשתמש, שתעורר בו עניין ותגרום לו להאריך את שהייתו באתר.

עיצוב מקצועי אינו מגביל את בעל האתר לתבנית מסוימת, והוא יכול לבנות עם המעצב מספר סקיצות אפשריות המותאמות באופן אישי לצרכיו. כך, במקום להתפשר על מראה התפריטים, והגרפיקה, ניתן לבנות מראה אחיד ונקי שיאפשר להציג את העסק בצורה האופטימלית.

אם לבית העסק קיים לוגו ניתן לשלב אותו באתר, אך ישנה אפשרות לחדש את הלוגו הקיים, או ליצור אחד חדש אם לא קיים לוגו שכזה.

עבודת הכנה

לפגישה עם מעצב אתר מקצועי כדאי להגיע מוכן. לשם כך רצוי להכין לפני הפגישה תיאור כללי של בית העסק, של מוצריו ומה שמייחד אותם לעומת מוצרים דומים הקיימים בשוק.

באפיון האתר כדאי להתייחס גם לקהל היעד של האתר, שכן העיצוב ייבחר בהתאם לחתך האוכלוסייה שייקבע.

מומלץ מאוד לבקר באתרים של מוצרים מתחרים ולבחון את התפריטים, העיצוב והתכנים. אם יש אתר מסוים או תבנית שנראית לבעל העסק מתאימה ניתן בהחלט להביא אותה כדוגמה לעיצוב הרצוי.

לפגישה עם מעצב האתרים כדאי גם להגיע עם רשימה של מילות מפתח וביטויים שאתם מעוניינים להכניס לאתר או לכתובתו. מילים אלו יסייעו בהמשך בקידום האתר במנועי החיפוש השונים וברשתות החברתיות.

גם אם פניתם למעצב אתר מומחה בעקבות המלצה מגורם מהימן, מומלץ בכל זאת לקבל כמה הצעות מחיר. ייתכן כי הצעת עיצוב אחרת תהיה דווקא מתאימה יותר, וייתכן גם כי הצעות נוספות יסייעו לכם בניהול משא ומתן מול החברה שאיתה אתם מעוניינים לעבוד.

בסיכומו של התהליך חשוב מאוד לבצע תיאום ציפיות, לקבל את פרטי איש הקשר המלאים שמולו תעבדו ולסכם לוח זמנים לביצוע העבודה.

תנאים הכרחיים לעיצובו של אתר מקצועי

קיימות מספר גישות לעיצוב אתרים, אך הכלל המנחה הוא שיש לעצב את האתר קודם כל בהתאם לטעמם של המבקרים הצפויים.

אתר המוכר מוצרים המיועדים לקהל צעיר יבחר אולי בצבעים ואלמנטים עיצוביים "רועשים" יותר, לעומתו אתר המשווק ביטוח משכנתה יעדיף עיצוב סולידי ללא גימיקים רבים מדי. אך גם כאשר מעצבים אתר צעיר ובועט כדאי לזכור שהוא צריך להיות נוח לשימוש ולא מעייף את העין.

כלל מנחה נוסף הוא שעל האתר לספק חוויה משמעותית עבור המשתמש. על כן, צריך האתר לכלול תכנים שיעוררו עניין במבקר ויגרמו לו לשהות זמן רב ככל האפשר באתר. על מנת לסייע בבניית תדמית ראויה, חשוב מאוד שהתכנים העולים לאתר יעברו עריכה והגהה.

לאחר השלמת עיצוב האתר יש לבצע בדיקת איכות לכל הדפים. מומלץ שיבצע את הבדיקה אדם חיצוני שלא היה חלק מתהליך הפיתוח והעיצוב. בבדיקת האתר יש לוודא כי ההתמצאות בו קלה, כי אין בנמצא שגיאות כתיב מביכות, או שגיאות מהותיות הקשורות לתכנים.

יש לוודא כי הגרפיקה היא אחידה ויוצרת את המראה המבוקש, וכי תמונות ואובייקטים גרפיים אחרים מופיעים באופן תקין. אם קיימים באתר קישורים, יש לוודא גם את תקינותם.

עניין נוסף וחשוב מאוד – יש לוודא כי באתר מופיעים פרטים של אנשי קשר שאליהם ניתן לפנות לצורך תגובות או הערות. תוספת שכזאת תסייע לבניית תדמית אמינה לאתר.

תחזוקת האתר

לאחר ההשקעה הרבה באתר חשוב מאוד שלא לנוח על זרי הדפנה. בעולם המודרני והדינמי של היום, כדי שהאתר ייחשב אקטואלי, חשוב מאוד לעדכן את התכנים המופיעים באתר באופן קבוע. גם התכנים שעולים לאחר שהאתר הושלם צריכים להתאים לעיצובו הכללי של האתר ולאופן פעולתו. על כן, כדאי מאוד לקבל הדרכה נאותה ממקימי האתר בנוגע לאופן התפעול שלו. ייתכן כי יש מקום לסכם עם החברה המעצבת את האתר על נציג מטעמה שיהיה אחראי על התחזוק השוטף. אחת לכמה זמן מומלץ לרענן את האתר ואת עיצובו על מנת לספק למבקרים בו סיבות נוספות לחזור גם בעתיד ולהשאיר אותם "עם טעם של עוד".

לפרטים נוספים והצעות מחיר לעיצוב אתר האינטרנט שלכם, פנו אל המומחים – אביב עיצוב אתרים.