7 נקודות מנחות עבור מעצבי אתרים מקצועיים

עיצוב אתרים הוא סוג של צורה של אמנות. בעוד חלק מהעבודה מבוסס על קידוד וידע טכני בעיצוב, הרי שהחלק השני מבוסס על שימוש בחוש האינטואיטיבי, של מה נראה אסתטי ומה לא. כל מעצב אתרים שרוצה לבדל את עצמו מ"שאר החבורה", יצטרך לשלוט ביסודות של עיצוב אתרים. אז בעזרת עבודה קשה ולימוד אינטנסיבי, אפשר להגיע רחוק. מומלץ גם לדחוף את עצמכם מעבר לגבולות אזורי הנוחות שלכם.

לפניכם, רשימת יסודות שכל מעצב אתרים צריך להכיר, אם הוא מעוניין להגיע לרמות הגבוהות ביותר בעיצוב אתרים:

1. להכיר את כל תהליך העיצוב

ישנה חפיפה בין עיצוב אתרים לבין עיצוב גרפי. לעיצוב גרפי ישנן כמה עקרונות שכל מעצב אתרים כדאי וצריך להכיר, כדי להצליח בעבודתו:

צֶבַע

הצבע הינו הליבה בעיצוב אתרים. הצבעים באתר בעצם משפיעים מאוד על על המוטיב והטון של מראה האתר. מבחינה פסיכולוגית, הצבעים משפיעים על חוויית המשתמש של המבקר באתר. ולכן, זה חשוב מאוד לכל מעצב גרפי להכיר את עקרונות תורת הצבע.

זְרִימָה (Flow)

הכוונה כאן היא ההתייחסות לתנועה החזותית של אתר ואיך המבקר חווה אותו. תזרים נכון כולל את השימוש הנכון של עומק, צבע, היררכיה, צורות וקווים. כלי זרימה כוללים פרספקטיבה, ריווח ועוד.

איזון ופרופורציה

משמעות הדבר היא יציבות חזותית ושיווי משקל. אפשר לקבל פרופורציה בשתי דרכים: סימטרי ואסימטרי.

ריווח

ריווח הוא עניין פשוט, המתייחס למרחק שבין אלמנט אחד למשנהו. כל האתרים שמציעים חוויית משתמש מעולה, משתמשים בריווח בצורה אופטימאלית. באופן כללי, המרחב צריך להיות נדיב מספיק כדי לאפשר לאלמנטים "לנשום", אך עדיין להיות קרובים מספיק כדי להבטיח קריאה נוחה. זהו איזון.

2. להיות בקיא בקוד HTML

הכוונה – לדעת לקרוא ולכתוב קוד. ישנם מעצבי אתרים שאומרים שזה בסדר לא לקודד, בעוד שישנם מעצבי אתרים אחרים, שנחושים בדעתם שכל מעצב אתרים צריך לדעת לקרוא קוד HTML על בוריו. לדעתנו, כדרישת מינימום, מעצב אתרים מקצועי צריך לדעת את הבסיס של HTML.

HTML הוא המסגרת הבסיסית של כל הדפים באינטרנט. אם אתם יודעים קוד, אפילו ברמה הבסיסית, הדבר יסייע לכם לעצב אתרים. אתם תהיו בעמדה טובה יותר, לעומת מעצבים אחרים שאינם יודעים לקודד. תהיה לכם גם הבנה טובה יותר על מגבלות יכולת העיצוב שלכם.

3. להבין בתוכן ובקופירייטינג

בתור מעצבי אינטרנט, תתבקשו לעשות יותר מאשר רק לעצב; לפעמים תתבקשו גם ליצור תכנים טקסטואליים לאתר. הדבר נכון במיוחד אם אינכם עובדים עם קופירייטרים. חשבו על כך: מעצב שיש לו מיומנויות של קופירייטינג, יהיה הרבה יותר אטרקטיבי ללקוחות, מאשר מעצב בלי ידע וניסיון בקופירייטינג.

אל תחשבו שלדעת איך לכתוב תוכן אפקטיבי, הוא עניין שאתם יכולים להשתמש בו רק כאשר אתם מעצבים אתרים ללקוחות שלכם. לדעת איך לכתוב תוכן שיווקי, הוא נכס חשוב מאוד כאשר מדובר בשיווק השירותים שלכם כמעצבי אתרים. חשבו כמה יעיל יותר יהיה המייל השיווקי שלכם (ניוזלטר), כאשר תלמדו איך לנסח אותו נכון.

4. להיות בלמידה מתמדת

הביטוי " תמיד אפשר ללמוד עוד" צריך להיות המנטרה שלכם, כמעצבי אתרים. אתם תמיד יכולים ללמוד דברים חדשים, כדי להרשים את הלקוחות שלכם. למידה של דברים חדשים בתחום, גם תרחיב את היצירתיות שלכם וגם תפתח את הכישורים שלכם.

תמיד כדאי לכם להיות פתוחים ללמוד יותר, מכיוון שכל הזמן מתעוררות מגמות חדשות בעיצוב אתרים. לדוגמא: גלילת פרלקסה. הלמידה תסייע לכם להכיר את המגמות החדשות בעולם עיצוב האתרים.

5. לפתח מיומנויות עסקיות

מעצבי אינטרנט רבים עובדים כעצמאיים, בשלב זה או אחר של הקריירה שלהם, כך שזה רק הגיוני, שעליכם לפתח כמה כישורים עסקיים. ללא כישורים עסקיים, תהיה לכם בעיה לשווק את עצמכם, להשיג לקוחות חדשים ולשמור על לקוחות קיימים.

אם אתם יודעים איך לנהל עסק, אתם תהיו מסוגלים לקבל בקלות החלטות הקשורות לניהול לקוחות ופרויקטים. אתם גם תפתחו מיומנויות של Multi-tasking, שנדרשות כדי להקים עסק ולבצע את העבודה שלכם בדרך ובצורה הטובה ביותר, כדי לעשות כסף ולפתח קריירה.

6. לפתח את אמנות ההקשבה

מכיוון שאתם עובדים עם לקוחות על בסיס יומי ומה שהם אומרים לכם, אתם, בתור נותני השירות, צריכים לבצע, זה רק הגיוני שתצטרכו לפתח את יכולת ההקשבה שלכם. היכולת להקשיב היא מיומנות נרכשת, שתוכלו לנצל לטובתכם גם בתחומים אחרים, לא רק בעבודה.

לא תהיו מעצבים מוצלחים – במובן העסקי – אם לא תצליחו להקשיב ללקוחות שלכם. יתכן שהלקוחות שלכם ירצו לשנות עיצובים, לפעמים בהתחלה ולפעמים באמצע התהליך. במקום להיות מתוסכלים ולהביע התנגדות – דבר אשר יפגע בעסק שלכם – למדו להקשיב למה שהם רוצים ורק לאחר מכן, להציע את ה"אינפוט" ואת ההצעות שלכם.

7. לשאוף כמה שיותר גבוה

כשזה מגיע לקריירה שלכם, חשוב מאוד שתשאפו להגיע כמה שיותר גבוה. ההצלחה לא תגיע בין לילה, אלא לאחר זמן, אפילו שנה או שנים, אבל בסופו של דבר, תצליחו בעזרת הרבה נחישות ועבודה אינטנסיבית.

ליעוץ מקצועי והצעות מחיר מאת מעצבי אתרים המובילים בענף, פנו אלינו, אביב עיצוב אתרים.